Jump to content

•   

carota/burghiu pentru sticla

• You cannot reply to this topic
5 replies to this topic
pyranhia
  • Member
  • PipPip
  • 472 posts
  • Locationcluj-napoca

Posted 14 January 2014 - 06:11 PM

Salutare,am si eu o intrebare pentru colegii din cluj...
De unde pot cumpara carota sau burghiu pentru sticla in cluj napoca sau eventual un coleg care are si vrea sa imi imprumute sa dau 2 gauri in sticla de 4 mm cu diametrul de 12-20 mm?
Vreau sa bricolez un filtru "intern" dar care sa fie atasat pe spatele sau una din lateralele acvariului in exterior astfel incat sa profit de tot spatiul acvariului cresa de 12 l.
Am vazut ceva burghie in baumax dar parca diametrul maxim era de 6 sau 8 mm...si nu ma ajuta.
Multumesc

Radu
  • Member
  • PipPip
  • 218 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 14 January 2014 - 07:23 PM

e putin cam nasol cu gaurile in sticla, iti trebuie masina de gaurit speciala, sau sa fie gol acvariu ca sa poti turna constant apa pe suprafata de contact a vidiei cu sticla pentru ca se incalzeste tare si ai sanse sa crape

pyranhia
  • Member
  • PipPip
  • 472 posts
  • Locationcluj-napoca

Posted 14 January 2014 - 07:31 PM

Radu stiu ca trebuie turnata apa in timpul gauriri,acvariul este mic si va sta in cabina de dus,sub jet de apa in timpul lucrarii...dar intai sa vad unde gasesc carota.maine trag o fuga la mafcon pe b-dul muncii sa vad daca au mai mare de 10 mm,ca la ei pe site asta apare ca marime maxima.Sper sa gasesc

Radu
  • Member
  • PipPip
  • 218 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 14 January 2014 - 07:42 PM

pret ? nu mai bine mergi la o firma specializata pt 2 gauri ?

pyranhia
  • Member
  • PipPip
  • 472 posts
  • Locationcluj-napoca

Posted 14 January 2014 - 07:53 PM

Pai eu stiu doar in baci la tehnicglas ca ar gauri sticla si nu as cara acvariul dupa mine prin tot clujul pentru un 12-15 lei cit ajunge o carota la mafcon+ca dau gaurile imediat si incep montajul.La tehnicglas mai mult ca sigur ar trebui sa il las si sa revin in alta zi.stii un alt loc mai aproape de someseni unde sa dea gauri pe loc?

Radu
  • Member
  • PipPip
  • 218 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 14 January 2014 - 10:11 PM

nu .. la tehnikglass ma referam si eu ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

•