Jump to content

•   

Cum sa descoperi un hobby

• You cannot reply to this topic
1 reply to this topic
MasterBlaster
  • Member
  • Pip
  • 31 posts
  • LocationBucuresti

Posted 25 February 2018 - 07:31 PM

Sunt Mihai , 32 

Interesul meu pentru acvaristica a inceput acum cateva saptamani cand cautam un cadou pentru ziua de nastere a neoptului meu (a facut trei ani) . Cum el se scufunda in jucarii am zis sa-i iau ceva mai "extrem".

Cateva saptamani spre prezent , dupa o gramada de erori de incepator( dar nici un preste mort ) el are un acvariu de 40l cu 7 Neon Tetra Green , 7 Otocinclus (am avut probleme cu algele la inceput ) , 2x unknown species shrimps + 5 Amano mult mai mici + 2 Nerite snails + 2 Pond snails. Acvariul e plantat destul de puternic , am adaugat 5 specii diferite de plante dar doar de Java Moss pot sa spun.

Iar eu , dupa o gramada de drumuri la cateva magazine de acvaristica gasite , o gramada de ore de youtube plus 2 carti citite imi "complotez" achizitionarea propriului acvariu. Nu de alta dar nepotul meu si acvariul lui sunt la 45min de mers cu masina ^^

Va salut !

PS.

Stie cineva unde gasesc fish food pe care Otocinclus chiar il mananca ? Am 4 tipuri de food numai pe baza de alge pt pesti ierbivori dar nimic . Am incercat si zucchini dar nu i-am vazut aratand vreun interes.

Attached Thumbnails

• IMG_2981.jpg

cupry
  • Member
  • PipPip
  • 133 posts
  • LocationClinceni, Ilfov

Posted 26 February 2018 - 01:03 PM

Ai mei Oto mananca la un loc cu crevetii JBL Novo Prawn (mancare pt creveti)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

•