Jump to content

•   

dennerle profi 250

• You cannot reply to this topic
25 replies to this topic
Kozma Csaba
  • Member
  • PipPip
  • 158 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 21 February 2015 - 06:43 PM

Super Ionut.

pyranhia
  • Member
  • PipPip
  • 472 posts
  • Locationcluj-napoca

Posted 21 February 2015 - 06:48 PM

Am avut ceva de umblat...si ceva nervi mai ales ca nu cunosc clujul asa bine dar intr-un final am reusit sa fac reductorul cum vreau eu. Urmeaza sa ii instalez manometre si va fi complet...dar aia in timp

pyranhia
  • Member
  • PipPip
  • 472 posts
  • Locationcluj-napoca

Posted 22 February 2015 - 11:18 AM

Din plictiseala am pus si am calculat la ce suma m-a dus toata "distractia"...a iesit un total de 145 lei astfel: 15 lei reductorul dennerle cu robinetul de reglaj fin,supapa de sens dennerle si 1,5 m de furtun verde pt co2, 10 lei alama din care s-a prelucrat adaptorul si niplul egal de 1/8, 40 lei mana de lucru a strungarului si 80 lei electrovalva de 10 barri...

P.S. uitasem adaptorul cumparat de la nevertebrate cu 28 lei de la care am folosit doar piulita W21.8×1/14...totalul ar ajunge la 173 lei :)

Edited by pyranhia, 22 February 2015 - 11:18 AM.

Claudiu

Administrator

• Administrators
  • 7,092 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 22 February 2015 - 01:36 PM

Nu vreau sa fiu carcotas, dar eu nu as fi ales aceasta varianta. Decat sa umblu atata (costul transportului nu l-ai inclus) si sa imi bat capul atata, as mai fi pus 100 de lei si mi-as fi luat un reductor nou, cu garantie, cu doua manometre. Basca, daca intr-o buna zi nu vei mai avea nevoie de el si o sa il vinzi, vei risca. Ai toate sansele ca sa se strice sau sa il strice cel care il cumpara. Daca nu ii inapoiezi banii, toate forumurile vor afla ca tu esti tepar, daca ii inapoiezi, ai donat un lucru care la tine era functional. Sansele ca aceasta poveste sa existe in cazul unui reductor nou sunt mult mai mici.

Acvaristica este simpla.

Laurentiu
  • Member
  • PipPip
  • 402 posts
  • LocationCluj Napoca

Posted 22 February 2015 - 03:01 PM

La banii astia iti luai un reductor cu doua manometre cu electrovalva de pe co2 art

Sent from my iPhone using Tapatalk

pyranhia
  • Member
  • PipPip
  • 472 posts
  • Locationcluj-napoca

Posted 22 February 2015 - 04:49 PM

Poate ca da Laurentiu...dar cred ca uiti electrovalva care a facut 80 lei... Si mai e si placerea ca l-am modificat dupa cum mi-am dorit...si o sa mai bag in viitor inca 84 lei pe manometre...inca nu e graba caci butelia are 10 kg.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

•