Jump to content

  •   

Workshop de aquascaping


  • You cannot reply to this topic
23 replies to this topic
Nagy Attila

    Aquascaper veritabil

  • Member
  • PipPipPip
  • 566 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 28 July 2014 - 09:18 AM

Felicitari pentru o treaba foarte buna ca si idee si din ce se vede din poze la fel.

 

Scape-ul meu preferat este cel de mai jos, 2-3 fire de Eleocharis plus 4-5 puiuti de discusi stand in card si ii de milioane.

Attached Files


Edited by Nagy Attila, 28 July 2014 - 09:20 AM.


rick
  • Member
  • PipPipPip
  • 999 posts
  • LocationBucuresti

Posted 28 July 2014 - 01:23 PM

Felicit initiativa, participantii si sa fie cat mai des asa ceva.



Leon
  • Member
  • PipPip
  • 273 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 28 July 2014 - 06:18 PM

participarea la acest workshop m-a facut sa-mi dau seama ca un layout fara ceva hardscape (roci si/sau lemn) nu inseamna mai nimic ....
am fost fascinat de ce inseamna sa ai la dispozitie niste elemente de hardscape, din care sa poti alege, sa poti incerca ...
mie mi-a parut rau ca n-am putut sa stau decat 1 ora, as fi vrut sa vad live realizarile colegilor ....
oricum multumiri colegului maestru fotofraf Gagiu pentru pozele pline de profesionalism realizate ... si nu in ultimul rand organizatorilor si sustinatorilor acestui eveniment ...

cu stima,
Florin B. (aka Leon, cu camasa neagra cine nu ma cunoaste)

Proiect de viitor: acvariu 300l plantat, substrat Volcanit, filtrare JBL e901 + filtru substrat, lumina 4x54W sau LED


hadul
  • Member
  • PipPip
  • 159 posts
  • Locationpopesti leordeni, ilfov

Posted 29 July 2014 - 09:03 AM

participarea la acest workshop m-a facut sa-mi dau seama ca un layout fara ceva hardscape (roci si/sau lemn) nu inseamna mai nimic ....
am fost fascinat de ce inseamna sa ai la dispozitie niste elemente de hardscape, din care sa poti alege, sa poti incerca ...
mie mi-a parut rau ca n-am putut sa stau decat 1 ora, as fi vrut sa vad live realizarile colegilor ....
oricum multumiri colegului maestru fotofraf Gagiu pentru pozele pline de profesionalism realizate ... si nu in ultimul rand organizatorilor si sustinatorilor acestui eveniment ...

cu stima,
Florin B. (aka Leon, cu camasa neagra cine nu ma cunoaste)

 

te invidiez si pentru ora petrecuta acolo :)

cat despre faptul ca, avand la difpozitie o multitudine de decoruri, astfel incat sa ai de unde alege si sa poti testa, iti dau perfecta dreptate: fara "materie prima" e mult mai greu.

studiez de ceva vreme situ-rile de concursuri de aquascaping si ma minunez mereu de ce decoruri se folosesc.

din pacate la noi piata este "ingusta" si oferta limitata, iar ca sa iesi in natura sa-ti cauti elementele de care ai avea nevoie iti trebuie un capital substantial de ...timp.

 

spor si la mai mare (multe ... workshopuri)







0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

  •