Jump to content

•   

problema crestere

• You cannot reply to this topic
2 replies to this topic
#1 costelino
costelino
  • Member
  • PipPipPip
  • 957 posts
  • Locationbotosani

Posted 21 March 2014 - 03:47 PM

dupa cum zice si titlul ma confrunt cu urmatoarea prtoblema :wink: : virfurile de la r walichii, p erctus si un inceput de problema imi apare si la didplis, voi pune 2-3 poze ca sa va faceti o idee  mica problema ;).jpg mica problema ;) (2).jpg mica problema ;) (1).jpg      momentan merg pe un program de ciclare cu 4h si jumatate de lumina, fertilizez cu gama easy jumatate din doza si la micro si la macro, azi la 8 zile am facut primul schimb de apa, ca valori inainte cu 2 zile aveam gh=4, kh=2, ma gindesc ca oricum poate ca e prea devreme sa o numesc "problema" astept pareri si sfaturi :smile:   imi cer scuze pt claritatea pozelor!  am uitat sa precizez mai exact problema :))) :virfurile la plantele enumerate parca ar fi roase de rozatoare :(, iar la didipli frunza incepe sa se "intoarca", mai precis ca si cum ai apuca de la virf si incepi sa o rasucesti, ma mai repet, poate e inca prea din pripa sa  imi dau cu parerea !

Edited by costelino, 21 March 2014 - 03:52 PM.

Mihai Boldor
  • Member
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationBistrita

Posted 23 March 2014 - 08:34 PM

poti incerca sa bagi si ceva Co2 lichid

#3 costelino
costelino
  • Member
  • PipPipPip
  • 957 posts
  • Locationbotosani

Posted 23 March 2014 - 08:40 PM

te referi la easy carbo, nu?  din asta bag doza dubla :sad:, e interesant ca la un program de 4 ore si jumatate cu 0,6w/l didiplisul e deja crescut cat jumatate din inaltimea acvariului :smile:)))), ii merge bine si ammaniei sp bonsai care pina acum  numai rugaciuni n-am facut ca sa o pot avea in acvariu :smile:))), r rotundifolia s-a cam topit, p erectus si el e" pe duca" si macranda inclusiv este "pe duca", poate inca nu sau aclimatizat cu amazonia :sad:, dar totusi sunt aproape 2 saptamini :smile:

Edited by costelino, 23 March 2014 - 08:49 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

•