Jump to content

•   

Incarcare cu co2 in Cluj!

• You cannot reply to this topic
28 replies to this topic
LeeView
  • Member
  • 3 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 26 February 2018 - 03:03 PM

Am o butelie de 0,5l de la JBL. E nouă dar fiind mică aș vrea să fiu pregătit pentru atunci când se va descărca. Mă puteți informa cu privire la locațiile în care o voi putea încarca?
Am sunat la “Safirul” și mi-au spus că nu mai încarcă nimeni în Cluj.
Mulțumesc.

bogdanciolo
  • Member
  • PipPip
  • 267 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 01 March 2018 - 01:25 AM

Salut. Eu ultima data am incarcat pe b-dul Muncii.

LeeView
  • Member
  • 3 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 01 March 2018 - 11:47 PM

Mulțumesc. O sa trec pe acolo sa verific.

atb333atb
  • Member
  • PipPip
  • 133 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 02 March 2018 - 01:52 PM

unde pe muncii? ala sc.Gas.srl din cate stiu nu mai este...

Vasile
  • Member
  • PipPip
  • 146 posts
  • LocationCluj Napoca

Posted 13 March 2018 - 05:33 PM

Imediat după facultatea de mecanică faci dreapta și e la ultima poartă pe dreapta. O să vezi plin de butelii prin curte.

asiko
  • Member
  • PipPip
  • 133 posts
  • LocationFloresti/Cluj

Posted 13 April 2018 - 01:23 PM

O adresa avem? Trec de facultate (directie Cluj-> Dej), prima la dreapta este Fabricii de zahar..."Gas Pentru Gaze Şi Aparatură"?

Vasile
  • Member
  • PipPip
  • 146 posts
  • LocationCluj Napoca

Posted 18 April 2018 - 05:45 AM

da, asa este,
acum vreo 3 ani am fost la centrul de langa Emerson, dar mi-a cerut undeva la 25-30 lei /kg de CO2,
cel de pe B-dul Munci este acolo unde ai zis tu, dar trebuie firma (eu aici am fost), pun si poza:

Clip_11bd2cb.md.jpg

Aici este

asiko
  • Member
  • PipPip
  • 133 posts
  • LocationFloresti/Cluj

Posted 17 May 2018 - 05:44 PM

Am incarcat la River Trade. Teoretic lasi butelia azi, o ridici maine. Am fost dispus sa platesc mai mult, dar sa se incarce "acuma". In Iris au un fel de garaj unde incarca. Cantarul nu le a mers, asa ca s-a incarcat mai putin. Sunt oameni ok, cu Firma/factura au rezolvat ei asa ca nu m-am complicat.

Edited by asiko, 17 May 2018 - 05:45 PM.

LeeView
  • Member
  • 3 posts
  • LocationCluj-Napoca

Posted 20 May 2018 - 09:04 AM

Imediat după facultatea de mecanică faci dreapta și e la ultima poartă pe dreapta. O să vezi plin de butelii prin curte.
Îmi pare rău că nu am verificat topicul vineri, înainte de a merge pe B-dul Muncii să încarc “buteliuța” mea de 0,5kg. Acolo nu mai încarcă de la începutul anului. Am încercat la LINDE și m-au servit deși în mod normal nu încarcă butelii atât de mici. Singura problemă a fost că tipul de acolo nu a vrut să-mi ia bani pentru atâtica CO2 iar la ieșire agentul de pază de la barieră m-a întrebat de factură sau de aviz. M-am întors la casierie insistând să plătesc pentru a nu avea probleme nici eu, nici angajații de acolo. Mi s-a spus să informez la ieșire că mi-au verificat doar robinetul. Totul OK dar mi-am propus să caut și alte firme pentru viitor, nu de alta dar nu aș vrea ca tot la două-trei luni să fiu în situația asta. M-am întors prin CUG de pe Muncii spre Plevnei și am găsit, cu totul întâmplator, firma MW GAZE, pe partea stângă, înainte de calea ferată. Încarcă în Baia Mare și durează vreo două săptămâni până se întorc buteliile, așa că fără utilitate. Mergând înainte, chiar aproape de ieșirea în Plevnei am găsit firma SIAD pe partea dreaptă. Aici încarcă CO2 dar nu în butelii așa mici ca a mea. CONCLUZIE: În viitor voi încerca și la RIVER TRADE sau îmi voi schimba butelia. 😁

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

•