Jump to content

•   

Fitinguri PVC in RO

fiting PVC bwinstal.ro

• You cannot reply to this topic
1 reply to this topic
Adi Radu
  • Member
  • PipPip
  • 380 posts
  • LocationDumbravita, Timis

Posted 29 March 2013 - 10:10 AM

Am fost pus de curand in situatia sa am nevoie pentru proiectul la care lucrez de o completare la ceea ce cumparasem de pe un site strain, si aici ma refer strict la partea de fitinguri PVC. Calculasem gresit la lista de materiale si m-am trezit blocat din lipsa de piese. Ma gandeam cu groaza ca va trebui sa dau iar comanda "dincolo" si sa astept nu stiu cat, plus ca ar fi aparut costuri de transport, etc...

Am zis intr-o seara acum cateva zile, ia sa dau search pe net, sa vedem, poate, poate... Si... surpriza! Am descoperit un magazin aici in RO care, culmea, vindea si online asa cum ne place noua cateodata :smile:

Pentru cei care se transforma in instalatori pentru acvariile lor, va dau linkul catre pagina lor web (firma se numeste BW INSTAL): http://www.bwinstal.ro/t/produse/pvc-u

Culmea e ca dupa ce m-am uitat la contact si locatie am descoperit ca-i chiar in Timisoara, in apropiere, pe o strada pe care mai fusesem de zeci de ori. Asa ca m-am dus sa vad.Si, din nou surpriza (placuta :smile:): fitingurile PVC stateau acolo frumos aranjate, solutie Tangit pentru lipit, teava, robineti, flanse de trecere, etc...  ma rog, cam tot ce ai nevoie pentru o instalatie de apa facuta prin lipire. Preturile mi s-au parut ok, spre exemplu eu am platit pe 2.5 m de teava cam cat dadusem in strainatate, la un magazin considerat ieftin, pe 1 m.

Ideea e ca, un apeste alta, a fost o experienta placuta: am discutat cu oamenii si s-au aratat deosebit de binevoitori, inclusiv in a oferi un discount cumparatorilor care vin de pe aquascaping.ro 

Va fac un rezumat asupra a ce am vorbit:

- orice comanda de PVC-U venita dinspre un user de pe forum va beneficia de 10% discount, indiferent de valoare. Pana ei vor pune la punct un sistem bazat pe coduri promotionale, metoda de lucru ar vrea sa fie: pm catre userul bwinstal.ro de pe forum (este al lor) 

- stocul este destul de consistent, livrarea se face de pe o zi pe alta cu plata ramburs, mai putin duminica. Pentru stocul din Timisoara termenul de livrare este de 24 ore. Pentru ce nu este pe stoc termenul de livrare de la producator este de 2-3 saptamani si se face fara cost suplimentar; daca se doreste mai rapid se poate face in 72 ore prin curier extern (aici vor aparea niste costuri suplimentare)

- daca exista cereri sau recomandari legate de componente pe care ei nu le au pe stoc si ar fi cerere pentru ele, sunt dispusi sa le aduca

- plata se poate face numerar in magazin, in avans prin banca sau ramburs

- stocul de pe site momentan nu se actualizeaza automat, de aceea ei sugereaza sa se ia legatura cu magazinul chiar daca produsul dorit nu apare pe stoc

- pentru comenzile peste 400 lei transportul este gratuit iar sub aceasta valoare costa 32 lei.

- returnarea produselor gresit comandate este gratuita si se pot primi alte produse la schimb sau banii inapoi.

Pentru orice intrebari puteti sa-i contactati, v-am spus ca oamenii sunt deosebit de deschisi si va vor raspunde cu placere.

Nu te certa niciodata cu un prost! Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!

kirucd
  • Member
  • PipPipPip
  • 987 posts
  • LocationBucuresti

Posted 29 March 2013 - 10:44 AM

Multumim de informatii, e bine de stiut ca exista o alternativa la site-urile straine.
Fitinguri de PVC-U se gasesc si la Romstal, dar nu au chiar toata gama (spre
exemplu flansele pe care le folosim la overflowuri nu le au). Am vazut ca cei de la
BW Instal au toata gama.

O zi buna,
Dragos

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

•