Jump to content

•   

Difuzor ceramic CO2 de colt 2 cm

Difuzor ceramic CO2 injectie co2 dizolvare co2 dioxid de carbon

• You cannot reply to this topic
44 replies to this topic
Daniel
  • Member
  • PipPipPip
  • 745 posts
  • LocationDeutschland

Posted 21 October 2012 - 04:44 PM

Am vazut filmul de mai multe ori si demult ma bate gindul sa incerc acest difusor,doar ca am citeva nelamuriri si anume daca e de mai multe marimi si daca cel vazut in video este de la jbl.
Eu am acel difusor taifun de la jbl si pe linga faptul ca e foarte mare(Inestetic),se umple de alge si nu stiu cum sa-l curat mai usor(apropo daca cineva imi da vreo idee de a curata mai usor acest difusor pe care il am).Am vazut ca a fost testat pe un bazin mare si ma gindesc ca la 112 L net ar face fata, cu sitem Co2 Jbl si ph controler.
Acea metoda de curatare cu clor, ar merge si la taifun? de cite ori curat acest difusor, trebuie desfacut bucati si nici nu reusesc sa-l curat bine.

alex08

Tranquil State

• Member
  • PipPipPipPipPip
  • 2,160 posts
  • LocationCraiova

Posted 21 October 2012 - 06:46 PM

Daniel, merge metoda cu clor, poti incerca fara probleme si la Taifun.
Asa l-am curatam si eu cand l-am avut.

Daniel
  • Member
  • PipPipPip
  • 745 posts
  • LocationDeutschland

Posted 21 October 2012 - 06:50 PM

Alex08 îţi mulţumesc pt. răspuns,mîine o să-l curăţ cu clor.

iopenet
  • Member
  • PipPip
  • 353 posts
  • LocationSlatina, OLT

Posted 22 October 2012 - 02:48 PM

La mine cand aveam acvariul de 200L Taifun-ul fara extensii imi facea fata fara probleme, daca nu ma insel la 3 bule pe secunda.
Legat de alge nu am avut probleme cu el, a fost mereu curat. Totusi fiind din plastic eu unul nu as pune clor pe el, Alex sa inteleg ca ai incercat de mai multe ori? Daca da, cat de des? Mirosul de clor dispare dupa spalare?
Small Again
God will make a way when there is no way!

Daniel
  • Member
  • PipPipPip
  • 745 posts
  • LocationDeutschland

Posted 04 May 2013 - 02:38 PM

Salutari,

Desi cam tirziu de cind a fost deschis acest topic,azi am montat si eu difusor ceramic jbl de 2 cm si pina acum sunt multumit de cum ies bulele si mai ales ca am scos teava de tanc(taifun jbl).Sper ca la 110-112 L cit are acvariul va face fata,asta pt.ca pe ambalaj era prezentat de la 20-400l apa.

Voi reveni cu noutati sa vad com se comporta plantele daca va fi o perlare mai buna sau nu.

Daca dintre cei care au scris mai sus au avut probleme intre timp,ai rog sa intervina pentru ca va vi benefic.

O zi buna tuturor

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

•